Aktualności

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w 2010r. uhonorowane

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w 2010r. uhonorowane

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 roku prowadzi we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych oraz Państwową Inspekcją Pracy, ogólnokrajowy konkurs: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". O skuteczności popularyzacji w taki sposób „Zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym" świadczy liczba uczestników konkursu. W kategorii gospodarstw indywidualnych wzięło udział już ponad 10 tyś. gospodarstw, w tym 1101 w tegorocznej edycji.

Zwycięzca krajowych eliminacji w tej kategorii otrzymuje główną nagrodę Prezesa Kasy. W tym roku był nią ciągnik F-4 6258 "Farmer" z Sokółki, który zdobyli Państwo Małgorzata i Wojciech Musiałowie z Niecieczy w woj. małopolskim.

Z finalistami konkursu spotkali się na gali zorganizowanej 25 września podczas AGRO

SHOW w Bednarach: organizatorzy, patronowie i fundatorzy nagród. Podsumowując wyniki Prezes Kasy, Henryk Smolarz, powiedział że rosnący z roku na rok poziom rywalizacji sprawia, że coraz trudniejsza staje się ocena uczestników konkursu i podział nagród. Gospodarstwa wizytowane w ramach konkursu są prowadzone nowocześnie, estetyczne i wzorowo pod względem bhp. W uznaniu bardzo wysokiego poziomu laureatów tegorocznej edycji, Kasa przyznała 6 dodatkowych wyróżnień specjalnych. Relacja z Gali i lista zwycięzców jest dostępna na stronie www.krus. gov.pl.

Miło nam poinformować, że na terenie działania Placówek Terenowych KRUS w Płocku, Sierpcu, Gostyninie i Wyszogrodzie do udziału w VIII Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2010" przystąpiło 16 gospodarstw. Komisja Konkursowa po przeprowadzeniu wizytacji gospodarstw wyłoniła zwycięzców konkursu - etapu regionalnego. Laureatami pierwszych trzech miejsc zostali:

I miejsce - Państwo Anna i Marek Stanowscy z Brody Duże, gm. Mała Wieś

II miejsce - Państwo Elżbieta i Jan Pyrak z Malanowo Stare, gm. Mochowo

III miejsce - Pan Janusz Wydra z Słubic, gm. Słubice,

Fundatorami nagród byli: OR KRUS w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Płocku, Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Płocku, Urząd Gminy Mochowo oraz Mała Wieś, oraz Bank Spółdzielczy w Czerwińsku, Prezydent Miasta Płock - Mirosław Milewski, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, MODR Oddział w Płocku.

Laureaci I-go miejsca Państwo Anna i Marek Stanowscy z Brody Duże, gm. Mała Wieś zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, w którym zdobyli wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy kolejne gospodarstwa do udziału w przyszłorocznym konkursie, którego regulamin ukaże się w początkach 2011 roku. Pisemne zgłoszenia będą przyjmować wszystkie terenowe jednostki Kasy.

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 18 października 2010 22:00
Dokument wprowadzony do BIP przez: Krzysztof Staniszewski
Ilość wyświetleń: 1544
18 października 2010 22:00 (Krzysztof Staniszewski) - Dodanie dokumentu.